| KONTAKT: redakcja@rzeszowalarmowo.pl |   facebook youtube
Copyright 2018 -

Zbiórka pluszaków dla Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie

Krakowska IKEA, która już po raz piąty organizuje zbiórkę pluszaków dla dzieci przewożonych karetkami, postanowiła zadbać o Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Zebrane w sklepie maskotki pomogą rzeszowskim ratownikom nawiązać kontakt z maluchami i wykonać odpowiednie czynności medyczne. Akcja potrwa do 23 grudnia br.

Czasem nawet najgrzeczniejszym dzieciom przydarzają się wypadki. Niestety, mimo najlepszych starań załogi karetki, każda podróż małego pacjenta do szpitala wiąże się ogromnym stresem. W tych trudnych dla dzieci chwilach nieoceniona okazuje się pomoc pluszaka. Zbiórka maskotek dla małych pacjentów cieszy się w Krakowie sporym zainteresowaniem. W ciągu ostatnich 4 lat Krakowskie Pogotowie Ratunkowe otrzymało już ponad 14 000 pluszaków zebranych w IKEA Kraków. W tym roku przedstawiciele sklepu zdecydowali, że część pluszaków z akcji w sklepie trafi do Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Bardzo nam miło, że IKEA Kraków chce zbierać dla nas pluszaki. Słyszałem o akcji w Krakowie i wiem, że spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem. Nie ma czemu się dziwić, bo pluszaki są naprawdę potrzebne w karetkach. Pomagają nawiązać kontakt z maluchami i wykonać badania – powiedział Andrzej Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. – My również często korzystamy z pomocy maskotek, które otrzymujemy ze zbiórek organizowanych w szkołach oraz od partnerów. Są to jednak akcje na dużo mniejszą skalę, a zapotrzebowanie jest ogromne. Rocznie udzielamy pomocy setkom dzieci – dodał Kwiatkowski.

Zbiórka pluszaków w IKEA Kraków ruszyła 5 listopada i potrwa do 23 grudnia 2017 roku. Każdy, kto w tym czasie wybierze się do Krakowa, może wesprzeć akcję. Wystarczy wrzucić kupionego w IKEA pluszaka do pojemnika za linią kas. IKEA Kraków już zapowiedziała, że do zebranych maskotek dołoży kolejne 1 000 sztuk.

Zabawa to poważna sprawa

Zbiórka pluszaków jest częścią międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”, dzięki której IKEA Foundation wspiera organizacje pomagające dzieciom na całym świecie.

e-max.it: your social media marketing partner

            

 

            

 

Okiem ratownika

SPR Stal Mielec w mieleckim pogotowiu – kręcili filmik

SPR Stal Mielec w mieleckim pogotowiu – …

W ambulatorium Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, we współpracy ze Szkołą Ratownictwa Medycznego przy stacji powstał krótki filmik, w którym wystąpili zawodnik SPR Stal Mielec Michał Chodara oraz pielęgniarka Joanna Drop. To element kampanii zachęcającej do oddawania szpiku kostnego chorym.  - "To w…

Lokalizator AED

Lokalizator AED

Lokalizator AED to innowacyjna aplikacja na Android'a pozwalająca na bardzo szybkie i dokładne zlokalizowanie najbliżej dostępnego automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED. Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, każdy posiadający urządzenie z systemem…

Aplikacja ☎ 999

Aplikacja ☎ 999

Na Podkarpaciu istnieje rewelacyjna, innowacyjna aplikacja służąca do powiadamiania pogotowia ratunkowego (tylko i wyłącznie na terenie woj. podkarpackiego) w sytuacji zagrożenia życia, bądź zdrowia. Aplikacja powstała we współpracy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie z firmą PG…

            

 

Nasi partnerzy

Regulamin  | Patronat |
© 2018 Rzeszów Alarmowo - Wszystkie prawa zastrzeżone